Teknoloji

4.nesil Yeni Apple Watch Bazı sorunlar ile gündemde!

Apple Watch

Apple WatchApple Watch

4. nesil Apple Watch bazı sorunlar ile dikkatleri üzerine çekti 

Önceki ay yeni apple modelleri ile birlikte duyurulan Apple Watch ilk tanıtım tarihinden itibaren milyonlarca apple kullanıcısının dikkatini çekmeyi başardı.

Fakat bazı sorunlarıda beraberinde getirdi Avusturyada gün ışığından yararlanmak için saat ayarlarını değiştiren kullanıcılar büyük bir sorunla karşılaştı.

Bugün itibari ile gün ışığından daha çok faydalanmak için yaz saati uygulamasına geçiş yapan Avustralyalı Apple kullanıcıları, şarjı bitene dek sonsuz bir yeniden başlatma döngüsü içine girdiğini fark etti.

Bu yaşanılan hata, yeni Apple Watch modelinin infografik modüler arayüzünde ki etkinlik komplikasyonundan kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Yani kısaca 24 saatte bir saatinin eksik olduğu için bir zaman çizelgesi çizemiyor ve bu yaşanılan durum cihazın çökmesine sebep oluyor.

Bu döngü cihazın şarjı bitene kadar devam ediyor.

Apple Watch
Apple Watch

4.nesil Apple Watch için bu sorun nasıl çözülür ?

Bazı kullanıcılar iPhone cihazları içerisindeki Apple Watch uygulamasından, saatin infografik mod arayüzünü kapatarak cihazlarındaki sorunu geçici olarak çözdüklerini sosyal medya üzerinden duyurdu.

Elbette ki bu geçici bir çözüm.

Apple Tarafından şimdilik bir açıklama gelmedi fakat yakın bir zamanda bu durumun çözüldüğü küçük bir güncelleme gelmesi bekleniyor.

Ayrıca Apple 2018 Eylül Ayında çok yenilikçi ve modern yeni ürünlerinide tanıttı burada ki yazımızdan yeni apple ürünlerine göz atabilirsiniz.

Biraz üründen bahsedelim :

4.nesil Apple Watch için baştan aşağı yeniden düşünülmüş bir tasarım ve mühendislik anlayışına sahip.

Kavisli köşeleri ile yeni ve daha geniş ekranından S4 çipin mimarisine kadar her ayrıntısına kadar düşünülmüş bu ürün oldukça büyük yatıyor.

Bu üründe kasası oldukça büyütülmüş ve geniş bir ekrana yer verilmiştir ve elbette pil ömründen ödün vermeyen bir ürün.

Yaklaşık olarak diğer ürünlere göre %30 oranında ekran büyütüldü.

LTPO adı verilen yep yeni bir ekran teknolojisine sahip.

Ekranın yeni boyutlarından tam olarak verim alabilmek için arayüzün tamamı daha fazla bilgiyi daha fazla ayrıntıyla sunacak şekilde yeniden tasarlandı.

Yeni İnfografik saat kadranı tam sekiz komplikasyonu bir arada gösterebiliyor.

 

Bir cevap yazın