GenelTeknoloji

iOS 12.1 ile Apple şarj problemi bitiyor !

iOS 12.1 ile Apple şarj problemi bitiyor !

ios 12.1ios 12.1
ios 12.1
ios 12.1

ios 12.1 ile şarj sorunundan kurtulun 

iOS 12.1 Önceki haftalarda tanıtılan en yeni iPhone ürünlerinin arkasından keşif edilen ve bu hafta sonu oldukça dile getirilen şarj problemi.

Bir çok iPad ve iPhone ürünlerinde ekran etkinleştirilmeden hızlı şarja geçişi reddetmesine sebep oluyordu.

Fakat yeni kaynaklardan alınan bir takım haberlere göre iOS 12.1 Beta 2 sürümü bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Yani artık iphone sahipleri telefonlarını şarja bıraktıktan sonra tekrardan şarj olup olmadığına kontrol etmek zorunda kalmayacaklar.

Bu sorun bütün iPhone ve bütün iPad cihazlarında yoktu. Fakat bu sorunun olduğu cihaz sahipleri yukarıda belirttiğimiz sorunu yaşadıkları için durumu hemen anladılar.

Bu problem ilk olarak iPhone Xs ve Xs Max ürünlerinde ortaya çıkmış olsa da kısa bir süre içerisinde, sadece bu iki üründe değil yayılmış bir şekilde iOS 12 ile çalıştıran pek çok iphone ürününde olduğu ortaya çıktı.

Bu durum Hoş bir durum olmasa dahi, Apple kısa bir sürede hızlıca bu konuya çözüm üretti.

Bu gibi yazılımdan kaynaklanan sorunlar Apple ile sürekli gündeme geliyor. Bu yazılım sorunları her ne kadar hızlı çözüm üretseler dahi, yine de bu yazılım problemlerin yoğunluğu kullanıcıları rahatsız etmekte.

Bütün Apple kullanıcılarının ortak düşüncesi olduğu konu ise, bundan sonra bu gibi yazılımsal konularda her zaman olduğundan daha dikkatli ve birkaç gün yerine birkaç saatte çözüm ürettikleri seviyeye gelmeleri.

Umarız bu konuda apple daha hassas davranır.

Apple 2018 Ürünleri

2018 Eylül ayında tanıtılan apple ürünlerine göz atmak isterseniz Apple 2018 Ürünleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca….

Apple’ın en yeni iOS 12.1 beta sürümü eSIM (gömülü sim) desteğini ile birlikte geldi.

Dijital SIM olarak da bilinen bu özellik, fiziksel bir sim kart kullanmadan telefonunuzda hücresel özeliklerinin tamamını kullanmanızı sağlıyor.

iPhone Xs, Xs Max ve XR nano-sim ile birlikte eSIM özelliğide geldi, bu sayede apple kullanıcıları dual sim özelliğinide artık kullanabilecekler.

Dual-SIM özelliği, iş hattı – kişisel hat gibi iki hücresel planı bir arada kullan kullanıcılar için oldukça faydalı bir uygulama oldu.

Apple’ın resmi web sitesinde duyurduğına göre kullanılan iki telefon numarasıda arama alabilecek fakat iPhone tek seferde sadece bir hücresel veri kullanabilecek.

iPhone Xs ve iPhone Xs Max sahipleri eSIM desteğini iOS 12.1 güncellemesi yayınlandıktan sonra kullanmaya başlayacak.

Fakat bu özelliği kullanmak için kullandığınız operatörünüzün bu uygulamaya geçmiş yapmış olması gerekiyor aksi takdirde maalesef bu özelliği kullanmak mümkün olmayacak.

iOS 12.1 Hangi cihazlarda kullanılabilir ?

apple iOS işletim sistemi , iphone , iphone xs , iphone x , iphone 8 , iphone 7  kullanılabilir durumdadır.

iOS 12.1 Nasıl Yüklerim ?

Apple cihazınından ” Ayarlar ” menüsünden”  Genel ” menüsüne oradan ” Yazılım güncelleme ” menüsünü ziyaret ederek eğer ki apple tarafından cihazınıza güncelleme ulaşmışsa cihazınızı wifi ye şarja bağlayarak sorunsuz olarak güncelleyebilirsiniz.

 

Değerlendirme

Teknoloji10
Yazılım10
Mobil10

1 Yorum

Bir cevap yazın