GenelSosyal Medya

TSK’nın Türkiye’yi Heyecanlandıran Paylaşımı

TSK'nın Türkiye'yi Heyecanlandıran Paylaşımı

Türk silahlı kuvvetleriTürk silahlı kuvvetleri

Tsk’nın resmi Twitter hesabında paylaşılan muhteşem paylaşım

Türk silahlı kuvvetleri 3 Mayıs 1920 tarihinde kurulan ve Türkiye Cumhuriyeti’ni koruma altına almak adına kurulan Tsk hem denizde hem karada hem de havada  3 kolda faaliyet gösteriyor.

Tsk‘nın yakın zamanlarda Twitter üzerinden paylaştığı fotoğraf paylaşımları ise yine sosyal medya‘ya gündem olmaştu.

Bugün öğlen saatlerinde Tsk’nın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan içerik ise herkesi kendine hayran bıraktı.

Paylaşılan içerikte  göreve gitmek üzere hazırlıklarını yapan, tam donanımlı bir F-16 savaş uçağı ve pilotunun fotoğrafı yer alıyor.

Türk silahlı kuvvetleri F-16

Türk silahlı kuvvetleri
Türk silahlı kuvvetleri

İşte görenleri kendisine hayran bırakan o paylaşım :

f16 pilot
f16 pilot

Twittter üzerinden yapılan paylaşımını arkasından hemen sonra bu paylaşım, twitter kullanıcıları tarafından binlerce beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu.

Tsk yaptığı bu paylaşımda “Jet Pilotumuzun görev öncesi kontrolleri” metnini kullandı.

Twitter Kullanıcılarından gelen yorumlar ise herkesin göğsünü kabarttı.

Musaberdem : 

“kontrolü yaparken ameliyata hazırlanan bir cerrah haline bürünmüş.”

Meryem KRP :

“Gururun resmi ..”

Yavuz Oztop :

“Gurur duydugumuz celik kanatlı kardeşlerimiz attığınız tam isabet vurduğunuz tövbekar olsun, allah hepinizi korusun.”

Önder :

“avına bakan kartal gibi mübarek :)”

@ilkayhatun:

“Tanrı Türk askerini korusun…<3”

Gibi paylaşımlar ile tsk’ya oldukça iyi bir şekilde moral verdiklerini söyleyebiliriz.

 

Türk silahlı kuvvetleri hakkında :

1980’li yılların sonunda yeniden yapılanma sürecine giren Türk silahlı kuvvetleri;

Barış zamanında Türkiye’nin millî çıkarlarının korunmasına katkıda bulunmanın yanı sıra ;

Özellikle sınır tanımayan terörizm, siber saldırı ve kıtalar arası balistik füze tehdidi gibi risk faktörleri karşısında ülke güvenliğinin sağlanmasında,

Coğrafi sınırlara bağlı olmayan stratejik güvenlik anlayışının bir gereği olarak çeşitli ülkelerle askerî eğitim ve iş birliği anlaşmalarının imzalamasının yanı sıra askerî yardım faaliyetlerinde bulunmakta.

Komşuları ve bölge ülkeleriyle güven ve güvenlik artırıcı önlemler ve uluslararası silahların kontrolü rejimlerine taraf olmaktadır.

Türk silahlı kuvvetleri hem dünya barışına katkıda bulunmak hem de bölgesel ve uluslararası güvenliği sağlamak maksadıyla Somali, Bosna – Hersek, Kosova, Afganistan, Lübnan gibi birçok ülkede barışı destekleme harekâtlarına çok önemli katkılar sağlamış ve sağlamaya da devam etmektedir.

Ayrıca, ikili ilişkiler kapsamında Somali, Katar ve Arnavutluk gibi ülkelerde de görev yapmaktadır.

Bugün gelinen noktada Türk ordusu, sahip olduğu teknoloji, bilgi ve eğitim üstünlüğü, azami ölçüde millî harp sanayisine dayanan silah gücü, terörle mücadele ve sınır ötesi harekât kabiliyeti ile her türlü hava koşulunda harekât icra etmektedir.

Ayrıca, dünyanın en hassas noktalarında NATO bayrağı altında olağanüstü bir disiplin ve güçle görev yapma yeteneği sayesinde dünyanın en güçlü orduları arasında elde etmiş olduğu haklı ve mümtaz yerini daha da pekiştirmektedir.

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Türk ordusuna yayımladığı tarihî mesajında şöyle seslenmiştir:

Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber medeniyet nurlarını taşıyan kahraman Türk ordusu!

Memleketini en buhranlı ve müşkül anlarda zulümden, felaket ve musibetlerden ve düşman istilasından nasıl korumuş ve kurtarmış isen

Cumhuriyet’in bugünkü feyizli devrinde de askerlik tekniğinin bütün modern silah ve vasıtalarıyla mücehhez olduğun hâlde, vazifeni aynı bağlılıkla yapacağına hiç şüphem yoktur.

Türk silahlı kuvvetleri bu anlayış çerçevesinde asil Türk milletinin sevgi ve güveninden aldığı güçle kendisine verilecek her türlü görevi tarihî bir sorumluluk bilinciyle geçmişte olduğu gibi gelecekte de icra etme azim ve kararlılığındadır.

 

 

Değerlendirme

Türkiye10
Asker10
Sosyal Medya10

Bir cevap yazın